Vytlačiť
Aktuality
Návštevy: 3808

oznam-2015-01-12-cyklotrasyVážení priatelia cyklistiky a zdravého životného štýlu,

pripravuje sa plán rozvoja cyklistickej dopravy pre Košice. Obyvatelia Košíc môžu svojimi pripomienkami a návrhmi prispieť k plánu rozvoja cyklistickej dopravy v meste pripomienkovaním plánovaných cyklotrás v Košiciach.

Využite prosím aj Vy túto možnosť a  pripomienkujte plánované a existujúce cyklotrasy v meste Košice. Tu je link na mapu navrhovaných cyklotrás: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=zLGMd6UbJdKg.ktXvYiMO-Op0. Vyjadrite svoj názor ohľadom trasovania jednotlivých cyklochodníkov. Prehodnoťte, ktorá z alternatív vedenia cyklodopravných trás je vhodnejšia, v hlavnom dopravnom priestore, či ako spoločný združený chodník pre chodcov a cyklistov alebo oddelený cyklopruh? Navrhnite tri cyklotrasy (názvy ulíc, po ktorých vedie), ktoré sú podľa Vás najnutnejšie, prioritné pre vybudovanie a zdôvodnite svoj pohľad. Pripomienky, návrhy na spoluprácu a komentáre môžete posielať na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 20. 2. 2015.

Záujem občanov o každodenné využívanie bicykla ako plnohodnotného dopravného prostriedku, ale zároveň aj prostriedku na aktívne využitie voľného času narastá. Na základe zozbieraných poznatkov, odporúčaní a záverov budú preto určené tri najpotrebnejšie miesta, na ktorých sa začne aktívna  príprava projektovej dokumentácie, ktorá by mohla byť financovaná z EÚ Fondov.

Veľmi pekne Vám ďakujeme

Damián Exner

starosta MČ Košice - Lorinčík