Vážení občania,

od 1. októbra 2023 bude platiť novela zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke – parkovanie na chodníku bude plošne zakázané. Výnimkou budú len miesta, označené dopravným značením ako parkovacie.

Stav platný do konca SEPTEMBRA:

Do 30. 9. 2023 možno mimo zóny zákazu státia alebo parkovacej zóny zastaviť alebo stáť s vozidlom s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 2 800 kg na okraji chodníka priľahlého k ceste, pri ktorom ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra aj vtedy, ak to nie je určené dopravnou značkou alebo dopravným zariadením. Pri zastavení alebo státí podľa prvej vety možno vchádzať na chodník a vychádzať z neho len v mieste zastavenia alebo státia vozidla a nemožno pritom prekonávať zábrany chrániace chodník pred zastavením alebo státím vozidiel.

Stav platný od začiatku OKTÓBRA:

Vodič nesmie zastaviť a stáť na chodníku. Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať. To neplatí pre cyklistov, pre vodičov samovyvažovacieho vozidla, pre automatizované doručovacie vozidlo, ak dopravnou značkou (vyznačené parkovacie miesta) alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie bicykla, kolobežky s pomocným motorčekom alebo motocykla, pri ktorom ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra.

DPMK, a. s., oznamuje občanom, že zapojenie novovybudovaného obytného súboru v lokalite Lorinčík - Háje do systému MHD v meste rieši zmenou dopravnej obsluhy v Pereši a v Lorinčíku osobitnými linkami 20 a 31:

MÚ MČ Košice – Lorinčík organizuje na 1. 8. 2023 autobusový zájazd na kúpalisko v meste Tiszaújváros  http://www.termal.tujvaros.hu/index.php/sk/.

Počet miest v autobuse je 45. Garantovaná cena dopravy pri obsadenosti celého autobusu je 8,- € na osobu. Predpokladaný odchod autobusu je o 7.30 hod. z Lorinčíka. Príchod podľa dohody vo večerných hodinách.

Prihlásiť sa treba čo najskôr, najneskôr však do 27. 7. 2023 a to buď e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na t. č. 055/7898990. V prípade vyššieho záujmu, ako je kapacita, rozhoduje o účasti dátum úhrady cestovného.

Vážení spoluobčania,

v piatok 12. 5. 2023 o 14.00 hod. bude za prítomnosti primátora mesta Košice Ing. Jaroslava Polačeka slávnostne uvedená do prevádzky prepojovacia komunikácia Lorinčík – Pereš na Studničnej ulici. Využite príležitosť ako prví si ju spolu so svojimi deťmi vyskúšať.

Kolobežky, bicykle, kolieskové korčule sú vítané.

Bc. Damián Exner
Starosta mestskej časti Košice – Lorinčík

Vážení spoluobčania,

v dňoch 9. a 10. mája 2023 bude miestny úrad MČ Košice – Lorinčík z dôvodu opráv elektroinštalácie zatvorený.

Mestská časť Košice - Lorinčík v spolupráci so spoločnosťouH + EKO, spol. s r.o., Košice uskutoční zber elektroodpadu a nepotrebných elektrospotrebičov v našej mestskej časti.

Podrobné informácie sú v tomto súbore:

 

OZ Rieka talentov pripravuje denné tábory pre deti.